PROJEKTY

Proč tu vlastně jsme?

Tím máme na mysli, proč tu jsme my lidé na planetě Země a žijeme tento život? Jednoduchá otázka. Odpověď by asi měla spíše duchovní charakter a to je námět na úplně jiný web, než jakým chce Dobrý Krámek být.

Z mnoha zdrojů se můžeme dočíst informace typu, že v přírodě se něco rozvíjí - tvoří nebo umírá. Tím nevyhnutelně dojdeme k závěru, že než se válet na gauči, bude lepší vstát a začít tvořit neb nám vlastně nic jiného nezbývá. A pokud si představíte tu radost, která vás při tvoření rukama prostoupí a ten úžasný pocit dokonalého uspokojení, když je nápad hotový...

Také už jste mírně znervozněli, začínáte poposedávat a přemýšlet do jakého tvořivého nápadu se pustíte?

Nápady, náměty, rady, návody, postupy na Dobrý Krámek.cz

A proto jsme pro příznivce domácího tvoření založili tento web. Každý den zde přibývají návody i video návody s přesnými postupy jak nápad vytvořit vlastníma šikovnýma rukama. Vše jsou to návody, které spadají do "rubriky" DIY (z anglického DO IT YOURSELF - udělej nebo vytvoř si sám). Jsme si totiž vědomi, že vyrobit nějaký předmět sám bez pomoci někoho jiného přináší tu největší radost. A co teprve radost ze sdílení vlastního nápadu/výrobku s ostatními!

Myslíte, že na nějakou kreativní tvorbu nemáte?

Jsme hluboce přesvědčeni, že každý z nás má nějaký kreativní talent. Věříme, že je to jeden z přírodních zákonů. Jde o to jen to zkusit, chybu považovat za přítele a každý den pro náš sen alespoň kousíček udělat. Máme pro vás spousty kreativních a výtvarných nápadů od úplně nejjednodušších až po složité záležitosti pro zručné. Stačí si vybrat.

Mohu se také stát tvůrcem a příspívat nějakými návody?

Víme, že rádi své náměty a postupy sdílíte a to je dobře. Budeme moc rádi. Čím více tvořivých nápadů, tím lépe. Více na straně tvůrci.

Jsou naše náměty a návody jen pro domácí tvoření?

Všechny postupy jsou vhodné pro kohokoliv. Máme dokonce pár příjemných zpětných vazeb, že u nás publikované výtvarné nápady se běžně používají jako inspirace pro výtvarnou výchovu v mnoha školách a školkách.

Co je to vlastně kreativita neboli tvořivost?

Výraz kreativita pochází z latinského CREO = tvořím. Definice kreativity = generování nových, neobvyklých, ale také přijatelných, užitečných myšlenek, řešení, nápadů. Tvořivý proces je charakterizován originalitou a užitečností. Více se dozvíte na wiki.

Jsou naše návody zdarma?

Ano, naprosto zdarma. Jde nám o to, aby se bezplatné návody dostaly k nejširší veřejnosti a každý mohl svobodně růst a tvořit.

Tak udělejte si tu laskavost a pojďte tvořit s námi!

Scroll to top